Makramē jeb mezglošana
Makramē jeb mezglošana (makrame - tulkojumā no arābu val. - lente, bārkstis, mežģīnes) - rokdarbu veids, kura pamatā ir mezglu siešana. Šā mākslas veida pirmsākumi ir rodami senajā pagātnē. Mezglošanas tehniku pazina Senajā Ēģiptē, Grieķijā, Irākā, Asīrijā, Ķīnā, Peru. Lielu ieguldījumu mezglošanas attīstībā devuši jūrnieki, kuri izmantoja dažādus mezglus kā darbā, tā arī brīvajā laikā izklaidējās, appinot visu pēc kārtas - no nažu spaliem līdz izdzertajām ruma pudelēm.
Laika gaitā mezglošana periodiski tika piemirsta, pēc tam atkal atdzima. Un tieši tagad tā piedzīvo savu zvaigžņu stundu. Interesi par mezglošanu lielā mērā ietekmē tas, ka mezglu siešanu spēj apgūt ikkatrs. Sākumā tas var likties grūti. Tomēr, apbruņojušies ar pacietību un apguvuši divus-trīs mezglus, ļoti drīz varēsiet izgatavot skaistas un praktiskas lietas. Mezglošana ir ļoti interesanta un daudzveidīga nodarbe ar neaptveramām iespējām.
Nodarbību grupā (no 4 cilvēki) vada māksliniece, audēja, Tautas lietišķās mākslas studijas SAIVA vadītāja Santa Grinberga
Nodarbības cena atkarīga no mezglojamās lietas (sekot reklāmai)