B.Helingera metode
27.12.2015
Berta Helingera sistēmfenomenoloģiskā metode
Berta Helingera metode ir pasaulē atzīta kā iedarbīga dzimtas sistēmas sakārtošanas terapijas metode. Tā ļauj atklāt samezglojumus ģimenēs, dzimtā, cilvēku grupās un katram individuāli.
B.Helingera sistēmfenomenoloģiskā metode ir viens no garīgās izaugsmes ceļiem, kas iesakāma gadījumos, ja cilvēks nevar noteikt savu nelaimju, slimību un problēmu cēloņus, veicot pastāvīgu savas dzīves analīzi. Metode palīdz apskatīt savu dzīvi it kā no malas, jo esot tajā iekšā, bieži vien domu skaidrība ir apšaubāma, jo emocijas ņem virsroku pār jūtām. Savukārt terapija fokusējas uz emociju mazināšanu un jūtu izcelšanu gaismā, tādējādi attīrot graudus no pelavām un parādot dzīves patiesās vērtības. Terapija uzskatāmi parāda, ka no katras bezizejas VIENMĒR ir izeja REĀLA IZEJA!
Metode palīdz risināt:
- konfliktus,
- problēmu samezglojumus,
- attiecības,
- neveiksmes,
- veselības problēmas,
- sadzīviskas ķibeles, kuru saistība dažkārt ir pat vairākās paaudzēs.
Tā ļauj pietiekoši īsā laikā un diezgan precīzi atrast problēmu risinājumu, likt stabilus pamatus nākotnei un izsargāties no ieprogrammēto kļūdu atkārtošanās.
Katram no dzimtas locekļiem ir spēcīga ietekme un nozīme katra dzīvē, kuru ir vērts cienīt un pieņemt. Katra ģimenes locekļa liktenis ir arī katra indivīda atsevišķs liktenis, jo visi ir vienoti kopīgā sistēmā.
Lai pielietotu šo metodi, ir vajadzīgs būt gatavam uzzināt un pieņemt patiesību, bez izskaistinājumiem, tādu, kāda tā ir.
Metodes sāls ir tajā, ka no zemapziņas tiek izrakts problēmas pirmcēlonis un tas tiek neitralizēts neitralizēšana notiek praktiķim piemeklējot situācijai atbilstošus vārdus, kas klientam sniedz dvēselisku mierinājumu, atvieglo izvēli kritiskā situācijā.
Atbilde uz visiem jautājumiem jau ir katra paša zemapziņā ar metodes palīdzību vienkārši grupas vadītājs un aizvietotāji palīdz pašam izvilkt šo atbildi dienas gaismā apziņas līmenī. Savukārt apziņas līmenī katrs jau var risināt savu problēmu pats, veicot reālas darbības dzīvē un attiecību uzlabošanā ar dzimtas un ģimenes locekļiem. Paradoksāli ir tas, ka jebkura problēma, kas sākotnēji tiek definēta kā problēma darba kolektīvā, mājokļa jautājumos vai naudas pelnīšanas lietās, galu galā terapijas gaitā noved pie cēloņa, kas pamatojas ģimenes attiecību nesaskaņās un risinājums tiek rasts atrisinot tieši attiecību jautājumus ģimenes locekļu starpā.
Nodarbības vada metodes praktiķe Irēna Budreika